Skútre

Prečo skúter ?

V prípade, že rozmýšľate o kúpe motorky a ste začiatočník odporúča sa začať niečím menším. Na skútry si zažijete vietor na tele i vo vyšších rýchlostiach. So skútrom sa ľahšie manipuluje, je oveľa lacnejší i v prípade havárie sa ľahšie opravuje. Ak si chcete vyskúšať aké to je, jazdiť na výlety za pekného počasia napr. s priateľkou, či na pohodlnejšie dochádzanie do práce (na skútri sa ľahšie pohybujete v kolóne :-) ) a nechcete na začiatok veľa investovať je pre Vás nákup skútra ta správna cesta. Naberiete tak cenné skúsenosti motorkára s nízkymi nákladmi. Skúter si môžete u nás zakúpiť i v prípade, že máte len vodičský preukaz skupiny B.

Skúter je jednostopové motorové vozidlo podobné motocyklu určené na pohodlnú prepravu jedného či dvoch pasažierov. Od motorky sa líši tým , že je skúter väčšinou okapotovaný, čím chráni jazdca proti vplyvom počasia a pri dopravnej nehode. Sedí sa na ňom trochu inak ako na motocykli. Na zníženej podlážke si môžete odviesť i rozmernejší nákup alebo počas dlhšej jazdy trošku preskupiť nohy. Väčšia sedačka je pohodlná na sedenie a je pod ňou často dostatok miesta na helmu i na osobné veci. Vďaka svojím rozmerom a váhe je ľahko ovládateľný a skladovateľný.

Motor skútra

Motory skútra môžeme rodeliť na dvojtaktné, štvortaktné chladené vzduchom alebo kvapalinou a elektromotory. U dvojtaktných motorov je potreba dolievať olej , ktorý sa následne automaticky mieša s palivom. Má to svoje voňavé kúzlo dvojtaktu, komu by prekážala charakteristická vôňa benzínu z takého skútra, alebo neustála kontrola prímesí oleja, doporučujeme štvortaktný motor, kde olej do paliva nie je potrebný. Kto bude chcieť výkonnejší stroj, určite siahne po vyššom objeme motora (predávajú sa skútre v rozmedzi 50cm3 až 650 cm3) a teda i kvapalinou chladeným.

V ponuke máme skútre s motorom o obsahu:

 • 50 cm3
 • 125 cm3

Údržba skútra

Údržba skútra je veľmi jednoduchá a nenáročná, preto si tento dopravný prostriedok získal veľa priaznivcov i u žien. V prípade dvojtaktného motora je nutné kontrolovať stav oleja primiešavaného do benzínu a dolievať podľa potreby. Väčšinou sa nádržka na olej do benzínu nachádza pod sedadlom. U štvortaktného motora nám táto starosť odpadá. Stačí si občas nechať vymeniť v servise motorový olej, alebo si ho zručnejší motocyklisti vymenia sami doma. Potrebná je i občasná kontola stavu variátora. Variátor je systém prevodov a remeňov, ktoré prenášajú hnaciu silu z motora na koleso. Predbežne tu stačí vizuálna kontrola stavu opotrebenia remeňov, valčekov a kontrastnej pružiny. Ak zbadáte akékoľvek opotrebenia časti variátora je potrebné navštíviť servis. V prípade záručného servisu je potrebné dodržať záručné podmienky, včetne predpísaných servisných kontrol, výmeny olejov a mazív.

Vodičský preukaz na skúter do 125 cm3

Kto má vodičský preukaz skupiny B dlhšie ako dva roky, môže začať jazdiť aj na skútri - vozidle skupiny A1. Skúter na vodičský preukaz skupiny B musí spĺňať tieto podmienky:

 • objem motora do 125 cm3
 • výkon maximálne 11 kW
 • automatická prevodovka

Oprávnenie viesť motorky a skútre s vodičským preukazom skupiny B platí pre slovenských vodičov výhradne na území Slovenska. Na motorku či skúter s väčším objemom ako 125 cm3, alebo výkonom vyšším ako 11kW, manuálnou prevodovkou alebo jazdu v zahraničí už potrebujete absolvovať autoškolu.

Nákup značkových skútrov za výhodnú cenu

Ako renomovaný autoservis s dlhoročnou tradíciou sme sa stali partnerom medzinárodnej spoločnosti Impexta moto na poli predaja skútrov. U nás môžete skúter zakúpiť, servisovať alebo si pozrieť z nášho výberu niekoľko druhov skútrov, i v prípade ak len rozmýšľate o nákupe.

Ako objednať skúter u nás

Pri osobnej návšteve našej predajne, môžete konzultovať výber skútra z katalógu s našim presonálom. Na predajni si obzriete vystavené skútre. Naši technici Vám ochotne poskytnú odborné rady, priblížia technickú špecifikáciu vybraného skútra a zodpovedia na Vaše otázky. Po výbere bude s Vami spísaný zákazkový list – objednávka. Následne Vám vystavíme zálohovú faktúru vo výške 70% z celkovej sumy. Do 48 hodín po úhrade Vám bude skúter pripravený a odovzdaný spolu s potrebou dokumentáciou. Pri prevzatí je potrebné uhradiť zvyšnú časť ceny skútra. Následne Vám vystavíme faktúru a doklad o úhrade za Vašu objednávku. Skútre vystavené v predajni, nie je možné zapožičať si na skúšobné jazdy.
Druhou možnosťou je objednávka prostredníctvom e-mailu, kde uvediete, o ktorý konkrétny druh skútra máte záujem. Následne Vás budeme telefonicky resp. e-mailom kontaktovať, spíšeme s Vami objednávku a ďalej sa postupuje rovnako ako v prípade návštevy predajne.

Prevzatie objednaného skútra

Skúter si vyzdvihnete osobne v našej kamennej predajni na Podvysokej. Tovar Vám bude k dispozícií do 48 hodín od zaplatenia zálohy za prijatú objednávku. K motocyklu Vám bude odovzdaný technický preukaz, s ktorým je potrebné kvôli prihláseniu skútra ísť na príslušný úrad Policajného zboru. Zároveň k produktu dostanete faktúru a podrobný návod k obsluhe, servisnú knížku a záručný list. Obsluha si s Vami prejde a vysvetlí Vám plán servisných prehliadok, ktoré sú dôležité pre dodržanie záručných podmienok.

Spôsoby úhrady za objednávku

 • hotovosť - platba priamo na predajni
 • platba kartou na predajni
 • prevodom na bankový účet – suma musí byť pripísaná na náš bankový účet pred vyzdvihnutím

Výhody nákupu v našej predajni Laboprofilak

 • pri osobnej návšteve možnosť ponúkaný skúter vidieť
 • poskytujeme odborné poradenstvo pri nákupe skútra
 • záručný a pozáručný servis skútra
 • predaj doplnkov a náhradných dielov
 • prevzatie skútra do 48 hodín spolu s potrebnou dokumentáciou
 • predaj skútrov i zákazníkom do iných krajín – platcovia DPH majú možnosť prenosu daňovej povinnosti t.j. nákup bez DPH
 • výber z viacerých farebných variant
 • ponúkame kvalitné skútre značiek LINHAI a MOTORRO
 • u nás si môžete vybrať z viacerých druhov skútrov